close
چت روم
برنامه ریزی برای درس خواندن در ماه رمضان

مطالعه‌ی مفید در ماه مبارک رمضان

همه‌ی دانش‌آموزان از نظر میزان تمرکز مطالعاتی، در دو گروه قرار می‌گیرند: گروه اول، دانش‌آموزانی که بیش‌ترین تمرکز و بازدهی مطالعاتی خود را در طول روز و در فاصله‌ی 7 صبح الی 7 عصر کسب می‌کنند. گروه دوم، دانش‌آموزانی که این تمرکز بالا را در ساعت‌های مطالعه‌ی شب و در فاصله‌ی 7 عصر تا 1 بامداد به دست می‌آورند.

با هر شرایط  مطالعاتی، میزان خواب شما باید در محدوده‌ی استاندارد 7 الی 8  ساعت، ثابت باقی بماند. ذهن شما برای آمادگی مناسب در زمان مطالعه به این استراحت مفید نیازمند است.

برای گروه دوم، با توجه به این‌که بخش مهم و پربازدهی از مطالعه‌ی خود را در ساعات شب انجام می‌دهند و با توجه به قرار گرفتن این بازه‌ی مطالعاتی پس از صرف وعده‌ی افطار، مشکلی در زمینه‌ی تنظیم ساعت مطالعه وجود نخواهد داشت.

در طول روز و با نزدیک شدن به ساعت‌های نزدیک اذان مغرب، به‌تدریج از میزان گلوکز (عامل محرک تأمین انرژی بدن) کاسته می‌شود. بیش‌ترین میزان استفاده‌ی بدن از گلوکزِ وعده‌ی سحری تا 4 الی 8 ساعت پس از صرف آن است و در این زمان، میزان انرژی شما در بیش‌ترین مقدار خود قرار خواهد داشت. برای انجام یک مطالعه‌ی متمرکز و مفید در طول روز می‌توانید از ساعت‌های پس از اذان صبح استفاده‌ی بهینه کنید و میزان مطالعه‌ای را که برای هر روز پیش‌بینی کرده‌اید به این ساعات منتقل کنید و شب‌ها به مرور مطالب بپردازید.

برچسب ها : ماه, رمضان, مطاله, درس, خواندن, برنامه, ریزی,