close
چت روم
بررسی اسکایپ ، وی چت ، وایبر و واتس اپ و...[اختصاصی پاتوق-قسمت اول]

بررسی اسکایپ ، وی چت ، وایبر و واتس اپ و...[اختصاصی پاتوق-قسمت اول]

در دنیای مجازی که در حال حرکت به سمت آن هستیم یا شاید هم ما را دارند به نرمی به سمتش می برند،ارتباطات یا به صورت متنی است ،مثل چت معمولی ،یا مکالمه و یا تصویری حال برنامه هایی نیز طراحی شده که از این روند استفاده کنند و به نوعی ارائه خدمت کنند. حالا این ارائه می توانند به طور کل پولی باشد یا خدمات خاصی تنها پولی باشد و یا کامل رایگان که همواره گمانه زنی هایی در این که چقدر این سرویس دهنده ها قابل اعتمادند و کاربرد جاسوسی دارد یا نه بوده است. خود این جاسوسی هم بحث بلند بالایی دارد که چه استفاده ای می شود.به هر حال اصلا نمی خواهم به این بحث بپردازم .ما در این مقاله قصد داریم تعدادی از اپ های معروف را در این زمینه بررسی کنیم.به صورت خیلی اجمالی.با ما همراه باشد.


 

قسمت اول - اسکایپ

http://up.semanion.ir/up/semanion/Pictures/skype-logo1.jpg

 

این برنامه که محصول مایکروسافت است با حدود 600 میلیون عضو خود در سراسر دنیا بزرگترین خدمات دهنده تلفن اینترنتی در جهان محسوب می شود.برنامه ای که امکان ارتباط به صورت متن،صدا و تصویررا به صورت رایگان فراهم می کند و امکان ارسال پیام کوتاه یا تماس تلفنی با خطوط ثابت یا همراه را با هزینه نسبتا کمی فراهم می آورد. همچنین به تازگی امکان ویدئو کنفرانس هم به آن افزوده شد.

اسکایپ یک شبکه ارتباطات تلفنی کاربر به کاربر (Peer to Peer) است که توسط “نیکلاس زنشتروم سوئدی” و “جانوس فریس دانمارکی” ایجاد شد. این دو پیش از آن در ساخت یک شبکه اشتراک پرونده به نام “کازا” همکاری داشتند.

شرکت پشتیبانی کننده این شبکه به نام Skype Group در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت ای‌بی (ebay)‏ خریداری شد و در سال ۲۰۱۱ مایکروسافت، اسکایپ را به قیمت ۸.۵ میلیارد دلار خرید. مقر اصلی این شرکت در لوکزامبورگ قرار دارد و شعبه‌هایی نیز در لندن، پاریس، تالین و پراگ دارارست.

اغلب تصور می‌کنند اسکایپ تنها برای مکالمه و ارتباط رایگان و آسان با دیگران است و این مایه تاسف است چرا که اسکایپ یک ابزار تجاری بسیار مفید هم هست. یک ویدئو کنفرانس حرفه‌ای اسکایپی می‌تواند جایگزین سفرهای کاری شود و هزینه بلیط هواپیما، رزور هتل و اجاره ماشین را به صفر برساند. یک تماس اسکایپی به جز برقراری ارتباطات بصری فواید دیگر هم دارد از جمله اینکه از این سرویس می‌توان برای ارائه پاور پوینت هم استفاده کرد یا بدون قبول هر گونه زحمتی کنفرانس تلفنی برقرار نمود. افزون بر این‌ها می‌توانید یک دکمه اسکایپ به سایت خود اضافه کنید تا کاربران و مخاطبان‌تان به آسانی با شما در ارتباط باشند.

امیدوارم هرچند کوتاه توانسته باشم شما را با این برنامه آشنا کنم. در جلسات بعدی با دیگر برنامه ها نیز آشنا خواهیم شد.با همراه باشید.

نظر هم فراموش نشه!

منبع:سمنیون پاتوق با تشکر از صاحب نیوز

 

برچسب ها : اسکایپ, وایبر, واتس, اپ, وی, چت, بررسی, برنامه, مکالمه, معرفی, سمنیون, پاتوق,