close
چت روم
XP خدا حافظ!!

XP خدا حافظ!!

بله ما نوشتیم مهلت XP تمام میشود دوستان باور نکردند.بفرمایید.مایکروسافت در همایشی خود اذعان کرد.اما دوست داران XP میتوانند هنوز به کار خود ادامه بدهند منتهی مراتب با میلیون ها هکر گرسنه!!!و ویروس تشنه!مایکروسافت سایتی را راه اندازی کرده که -به این افراد استفاده از ویندوز ۷ و ۸ را یاد میدهد و قول داده است که برای ویندوز۸٫۱ آپدیت ارائه کند.

 

ویندوز XP باقی می ماند به دلیل گستردگی آن در جهان بهترین سیستم عامل برای سیستم های قدیمی است و علاوه برآن هیچ سختی در یاد گرفتنش ندارند.برای گرفتن مدرک بین المللی رایانه تا همین ۲-۳ سال پیش از این ویندوز در کشور ما استفاده میکردند

ویندوز اکس پی که در اکتبر ۲۰۰۱ عرضه شد، یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های عامل کامپیوتر در جهان به شمار می‌رود که گفته می‌شود بیش از چهارصد میلیون نسخه از آن در حال استفاده است.این مطلب را از ویکی پدیا پیدا کردم بد نیست که آن را بخوانید

ویندوز XP برای سخت افزارهای خاص

مایکروسافت نسخه‌های سفارشی از ویندوز XP برای بازار سخت افزارهای خاص را نیز عرضه کرده‌است. پنج نسخه از XP برای سخت افزارهای خاص است که دوتای آنها مخصوص پردازنده‌های ۶۴ بیتی است.

ویرایش ۶۴ بیتی ویندوز اکس‌پی

«ویرایش ۶۴ بیتی ویندوز XP» برای کامپیوترهای با پردازنده اتیانیوم طراحی شده‌است. عرضه این نسخه در سال ۲۰۰۵ پس از اتمام تولید سیستم‌های ایتانیوم، توسط کمپانیHewlett Packard آخرین کمپانی عرضه کننده سیستم‌های ایتانیوم متوقف شد. البته در نسخه‌های سرور ویندوز همچنان از پردازنده‌های ایتانیوم پشتیبانی می‌شود.

ویرایش x۶۴ ویندوز XP حرفه ای

«ویرایش x۶۴ ویندوز حرفه ای» بر اساس ویندوز سرور ۲۰۰۳ طراحی شده‌است و پردازنده‌های AMD ۶۴ و نسخه توسعه یافته معماری IA-۳۲ اینتل را پشتیبانی می‌کند. این معماری در چیپ‌های Opteron و Athlon ۶۴ شرکت AMD و نسخه‌های توسعه یافته اکس۸۶-۶۴ با سازگاری گسترده چیپ‌های اینتل یافت می‌شود. مایکروسافت در نسخه‌های قبلی ویندوز نیز میکروپروسسورهای خاص را پشتیبانی می‌کرد. البته ویندوز NT پردازنده‌های ۶۴ بیتی را به عنوان ۳۲ بیتی در نظر می‌گرفت. فایل‌های لازم برای تمام معماری‌های مختلف پردازنده‌ها در CD نصب XP موجود است و نیازی به خرید نسخه‌های مجزا نمی‌باشد.

ویرایش Media Center ویندوز اکس‌پی

«ویرایش Media Center ویندوز XP» برای کامپیوترهای media center پیاده سازی شده‌است. این نسخه تنها در همان کامپیوترها موجود است و به صورت مجزا به فروش نمی‌رسد. در سال ۲۰۰۳ این نسخه تحت عنوان «ویندوز XP ویرایش Media center ۲۰۰۳» به هنگام شد که قابلیت‌های جدیدی همچون امکان استفاده از رادیو FM به آن اضافه شده بود. در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۵ نیز این ویرایش ارتقاء داده شد.

ویرایش Tablet PC ویندوز اکس‌پی

مایکروسافت این نسخه را به طور خاص برای کامپیوترهای لپ تاپ/نت بوک که به آنها اصطلاحاً Tablet PC می‌گویند، طراحی کرده‌است. این ویرایش یادداشت‌های دست نوشته، صفحات نمایش تصویر-گرا و صفحات نمایش حساس به قلم را پشتیبانی می‌کنند. این ویرایش نیز به همراه کامپیوتر Tablet به فروش می‌رسد و امکان خرید مجزای آن وجود ندارد.

ویندوز XP نهفته

این ویرایش برای کاربرد در وسایل الکترونیکی خاصی همچون بسته‌های Set-top، کیوسک ها، دستگاههای خودپرداز، وسایل پزشکی، دستگاههای POS و مولفه‌های پروتکل صدا روی اینترنت (VOIP) پیاده سازی شده‌است.

ویندوز پایه برای کامپیوترهای شخصی قدیمی

در جولای ۲۰۰۶ مایکروسافت یک نسخه محدود شده(thin-client) از ویندوز XP برای PCهای قدیمی ارائه کرد که تنها برای مشتریان بیمه نرم افزاری مایکروسافت مایکروسافت که می‌خواهند سیستم عامل خود را به XP ارتقا دهند ولی به هر دلیل تمایلی به خرید سخت افزارهای مورد نیاز برای XP ندارند، عرضه می‌شود.

برچسب ها : ویندوز, ایکس, پی, xp, مایکروسافت, خداحافظ,