close
چت روم
ژاپن : در حال تست قطاری با سرعت دیوانه وار (maglev)

ژاپن : در حال تست قطاری با سرعت دیوانه وار (maglev)

گوشه و کنار جهان ما، این روزها بیشتر و بیشتر بهم وصل شده و مرتبط می شوند، البته منظور از این جمله، تنها دنیای دیجیتالی نیست که همواره در حال کوتاه تر کردن شکاف ها بوده، بلکه در عوض، هدف این جمله مربوط به شبکه های حمل و نقل می باشد و به عنوان مثال، خطوط هوایی کم هزینه، برای مردم مسافرت به کشورهایی که هرگز خواب رفتن به آن کشورها را با صرف هزینه ای کم نمی دیدند، ممکن ساخته است. و ژاپن، به عنوان کشوری که مدت زیادیست مسافرت با قطار به یک امر عادی برای مردمش تبدیل شده، در حال حاضر مشغول انجام آزمایش هایی بر روی نسل جدید قطارهای L0 می باشد که در آن از فناوری شناوری مغناطیسی (فناوری قطار پرسرعت برای کوتاه کردن، به اختصار maglev) به منظور شکستن رکورد سرعت مسافرت با قطار استفاده می کند.
ما در اینجا درباره ی سرعت دیوانه وار بالاتر از 499 کیلومتر در ساعت (310mph) صحبت می کنیم. ساخت این قطارهای L0، به منظور اتصال توکیو به ناگویا برای ارائه ی خدمت از سال 2027 به بعد برنامه ریزی شده است. این بدان معناست که شما می توانید سفری با مسافت 351 کیلومتر را تنها در 40 دقیقه طی کنید که کمتر از نصف زمان فعلی یعنی 90 دقیقه طول می کشد.

قطارهای پرسرعت در کشورهای مختلف جهان از جمله کره جنوبی، چین و سراسر اروپا وجود دارد که آنها در سرعت هایی معمولا بیشتر از 322 کیلوکتر در ساعت مسافرت می کنند. برای مردمی که در آمریکا زندگی می کنند، ۴۹۹ کیلومتر در ساعت، سرعت فوق العاده بالایی است که در حال حاضر این مقدار برایشان قابل تصور نیست، چون که خط Amtrak’s Acela تنها قادر است به صورت عالی در سرعت 241 کیلومتر در ساعت حرکت کند.برچسب ها : مترو, قطار, تند, رو, ژاپن,